"46+. Я - людина! Я - не синдром Дауна!". Соціальний фотопроєкт Олександра Андрющенка
Фотопроєкт Олександра Андрющенка "46+. Я - людина! Я - не синдром Дауна!" вперше був представлений на виставці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара у травні 2017 року. Він став продовженням проєкту "Сонячні діти. Перший дотик".
Про те, з якими думками створювався цей проєкт, можна прочитати на сторінці персонального сайту Олександра Андрющенка за посиланням.
Майстер пише: "Вже здавна якась невидима рука вела мене до теми людей з синдромом Дауна. До теми, яка, здавалося б, ніяким боком ні мене, ні моєї родини не стосується. Так, є серед нас люди, які лагідно називаються “сонячними”, але ж це - чужі, незнайомі люди. Яке нам діло до них - до людей з однією зайвою сорок сьомою хромосомою, коли у “нормальних” людей у каріотипі повинно бути сорок шість? Так, я теж раніше проходив повз “сонячних” людей, опускаючи очі. Та все змінилося, коли я дізнався, що мій друг має дорослу доньку з цією генетичною аномалією. Годі й казати, які випробування пройшла сім’я мого друга з нестандартною дитиною у ті, ще радянські, часи. В “супердержаві” все повинно було бути “супер”. Тож і були суцільні “потьомкінскіє дєрєвні”, а ніяких проблем “не було” ніде і ніколи. Показуха на державному рівні не давала шансів на повноцінний розвиток і соціальну адаптпцію дитини з інвалідністю…
Як і більшість людей, родом із СРСР, я думав, що так і повинно бути. Та з приходом нових інформаційних технологій все стало з голови на ноги. Я з подивом дізнався, що люди з синдромом Дауна здатні досягати не абияких успіхів у житті, але таке можливо лише у суспільстві, яке готове їм у цьому сприяти…"
Дуже радимо прочитати цей текст повністю. Можливо, це дасть Вам можливість подивитись на знайому проблему дітей з особливими освітніми потребами якось по-новому.
Фотогалерею розміщено за посиланням
Проєкт має власну Facebook-сторінку
Коментарі
Напишіть свій коментар